Stacje transformatorowe

Stacje transformatorowe

Stacja transformatorowa ma za zadanie zmianę parametrów prądu elektrycznego przy różnych poziomach napięć. Jest to transformacja i rozdział energii elektrycznej z poziomu średniego napięcia (20kV, 15kV, 6kV) na niskie napięcie (do 1kV) a także zasilenie odbiorców w energię elektryczną. W skład stacji transformatorowych wchodzi transformator, rozdzielnia niskiego napięcia oraz rozdzielnia średniego napięcia.

proton anim

Dostosowujemy się do wymagań klienta proponując najbardziej optymalne rozwiązania. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą oraz nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu całe przedsięwzięcie gwarantuje sukces.

Budowa i modernizacja stacji transformatorowych

  • słupowych – służą do zasilania odbiorców w energię elektryczną niskiego napięcia w małych miejscowościach, na wsiach oraz małych i średnich zakładów przemysłowych. Są to stacje napowietrzne, charakteryzują się szybkością realizacji i niższych kosztach budowy. Zazwyczaj są to stacje z transformatorami do 400kVA, jednak zdarzają się wyższe a także dwutransformatorowe – w zależności od potrzeb.
  • wnętrzowych – stacje transformatorowe zlokalizowane najczęściej we wnętrzach budynków różnego rodzaju. Z uwagi na specyfikę poszczególnych komponentów, ich rozmiarów, oszynowanie – mogą być one usytuowane w różny sposób wobec siebie. Przy stacjach kontenerowych wnętrzowych niezbędne jest zachowanie odpowiednich odległości od miejsca przebywania ludzi, zaś ściany, stropy muszą spełniać odpowiednie normy, przede wszystkim ochronę przeciwpożarową czy przed przedostawaniem się cieczy. Ten typ stacji transformatorowej pozwala zaoszczędzić metraż działki dzięki temu, że może być montowany wewnątrz, a nawet na dachu.
  • kontenerowych – stacje transformatorowe prefabrykowane w formie kontenera, który jest wyposażony w odpowiednie komponenty takie jak transformator, rozdzielnice SN i nN oraz instalacje wewnętrzne. Rozmiary takich stacji bywają różne, w zależności od potrzeb. Kontenery zazwyczaj występują w obudowie betonowej, stalowej lub aluminiowej. Ich obsługa może być wewnętrzna ( z korytarzem wewnętrznym)  lub zewnętrzna. Stosowane są w przypadku przyłączenia do sieci o napięciu od 6kV do 20kV (zdarzają się również 30kV).

Kompleksowo, od A do Z

Zajmujemy się budową i modernizacją stacji transformatorowych od A do Z, dzięki czemu Inwestor może mieć spokojną głowę. Wykorzystujemy materiały i komponenty najwyżej jakości, co stanowi gwarancję niezawodności i trwałości. Nasi wykwalifikowani elektrycy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu usługi wykonywane są profesjonalnie i rzetelnie.

Budowa, modernizacja
Materiały i komponenty najwyższej jakości
Zgodność z normami

Zainteresowany wykonaniem stacji?

Jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany napisz lub zadzwoń do nas.

Doświadczenie oraz kompetencje poparte wieloletnią praktyką zapewniają nam zaufanie partnerów biznesowych z kraju i z Europy, a co za tym idzie zadowolenie naszych klientów, którym możemy udzielić wyspecjalizowanej, fachowej pomocy. Poparciem dla naszego doświadczenia i wiedzy są zdobyte certyfikaty między innymi ENERGA. Od 2022r. współpracujemy z TAURON głównym dystrybutorem energii w Polsce.

proton wspolpraca